Z reguły pierwszy kontakt z adwokatem odbywa się w ramach porady prawnej. W związku z tym klienci kancelarii często zapytują, jaki jest koszt porady prawnej. 

Pomoc prawna

Zawód adwokata polega na świadczeniu pomocy prawnej. Oznacza to, że adwokat udziela porad prawnych, sporządza opinie prawne oraz opracowuje projekty różnych dokumentów. Oczywiście adwokat występuje także przed sądami i urzędami we wszelkiego rodzaju sprawach. To, jaka forma pomocy będzie potrzebna ustala się w czasie pierwszego spotkania w ramach porady prawnej. Nie zawsze bowiem konieczne jest udzielenie pełnomocnictwa. Czasami wystarczające jest sporządzenie projektu pisma lub jedynie udzielenie porady. To ile kosztuje porada prawna?

Opłaty adwokackie – koszt porady prawnej

Na dzień dzisiejszy obowiązuje rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z 22 października 2015 r. w sprawie opłat za czynności adwokackie. Rozporządzenie to reguluje między innymi stawki minimalne opłat adwokackich. Omawiany dokument nie reguluje jednak kosztów porady prawnej. Koszt ten ustalany jest samodzielnie przez daną kancelarię. Dlatego zastanawiając się ile kosztuje porada prawna u radcy prawnego, a ile u adwokata, najlepiej zwrócić się do wybranej kancelarii. Kontakt zazwyczaj jest podany na stronie internetowej kancelarii, więc wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę.

Dokumenty

Aby porada prawna była jak najbardziej przydatna, dobrze jest zabrać ze sobą na spotkanie wszystkie dokumenty dotyczące danego tematu. Jeżeli zatem przychodzimy do adwokata na przykład w związku z toczącą się sprawą sądową, koniecznie zabierzmy ze sobą wszystkie pisma. Na spotkanie zabierzmy również ze sobą dowód tożsamości.

Ile kosztuje porada prawna w naszej kancelarii?

Aby dowiedzieć się, jaki jest aktualny koszt porady prawnej w naszej kancelarii prosimy o kontakt telefoniczny nr 662 036 605 lub mailowy kancelaria@jednoralski.pl. W ramach rozmowy telefonicznej lub kontaktu mailowego można także od razu umówić się na konkretny termin spotkania. Nasza kancelaria adwokacka w Wejherowie, znajduje się do Państwa dyspozycji, przy ul. Sobieskiego 235/4 lub w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 37B/4.