Krajowa Rada Radców Prawnych już po raz piąty organizuje akcję „Niebieski parasol”. Akcja polega na udzielaniu przez radców prawnych bezpłatnych porad we wskazanych miejscach. W tym roku konsultacje prawne będą udzielane od 14 września do 18 września.

Akcja „Niebieski Parasol” cieszy się dużą popularnością. W ubiegłym roku radcowie prawni udzielili ośmiu i pół tysiąca porad w całym kraju. Najczęściej zainteresowani oczekują pomocy w sprawach związanych z problemami prawnymi w pracy, sprawami związanymi z prawem rodzinnym i opiekuńczym, kwestiami spadkowymi, alimentacyjnymi oraz podziału majątku po rozwodzie. Zainteresowani pytają również o kwestie związane z nieruchomościami i wypadkami komunikacyjnymi.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób, które nie mogą pozwolić sobie na opłacenie profesjonalnej porady prawnej. W Wejherowie tak jak w zeszłym roku, radcy prawni będą świadczyć pomoc pro bono w Urzędzie Miejskim w Wejherowie w budynku Ratusza mieszczącym się na Placu Jakuba Wejhera nr 8. Porady będą udzielane w dniach od 14 września do 18 września bieżącego roku, w godzinach od 16.00 do 18.00.